close
تبلیغات در اینترنت
آیا کنکور حذف می شود؟ + آخرین اخبار
loading...

جدید 97 | عکس،دانلود،فیلم

برچسب ها:حذف کنکور, کنکور حذف شد, کنکور 97 حذف شد,آیا کنکور حذف می شود, رئیس سازمان سنجش کشور درباره حذف کنکور گفت   تغییرات در روند حرکتی و داوطلبان پیش بینی نشده که این عامل موجب شده هنوز مسئله حذف کنکور به سرانجام نرسیده باشد. حذف کنکور چه زمانی اتفاق می افتد؟   در حالیکه…

جدید 97 | عکس،دانلود،فیلم

برچسب ها:حذف کنکور, کنکور حذف شد, کنکور 97 حذف شد,آیا کنکور حذف می شود, رئیس سازمان سنجش کشور درباره حذف کنکور گفت   تغییرات در روند حرکتی و داوطلبان پیش بینی نشده که این عامل موجب شده هنوز مسئله حذف کنکور به سرانجام نرسیده باشد. حذف کنکور چه زمانی اتفاق می افتد؟   در حالیکه…

آیا کنکور حذف می شود؟ + آخرین اخبار

admin چهارشنبه 22 آذر 1396 نظرات ()

برچسب ها:حذف کنکور, کنکور حذف شد, کنکور 97 حذف شد,آیا کنکور حذف می شود,

رئیس سازمان سنجش کشور درباره حذف کنکور گفت

 

تغییرات در روند حرکتی و داوطلبان پیش بینی نشده که این عامل موجب شده هنوز مسئله حذف کنکور به سرانجام نرسیده باشد.

حذف کنکور چه زمانی اتفاق می افتد؟

 

در حالیکه رئیس سازمان سنجش از موفقیت طرح جایگزینی سوابق تحصیلی با آزمون سراسری خبر می دهد، عمادی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش کاهش شدید داوطلبان را علت خروج 85 درصدی ظرفیت دانشگاهی از کنکور می داند. خدایی رئیس سازمان سنجش کشور درباره حذف کنکور گفت:بنده با حذف کنکور موافقم. سال 86 قانون حذف کنکور تصویب شد و قرار شد در برنامه پنجم حذف شود. قرار شد سوابق دانش اموزان که بر اساس کشوری برگزار می شود جایگزین کنکور شود اما چون اتفاق نیفتاد او افزود:مجلس شهریور 92 قانون را اصلاح کرد. قرار شد برای رشته هایی که با ازمون برگزار می شود سوابق تحصیلی محاسبه شود اما ما همچنان مطابق قوانین سال 86 هستیم.حذف کنکور

 

قرار شد با سوابق تحصیلی از بار کنکور کم کنیم. برای پذیرش رشته های پر طرفدار نتوانستیم از سوابق تحصیلی استفاده کنیم بنابراین چون این کار ملی است باید بتوانیم بر اساس معیاری مشخص و عدالت محور و شفاف دانش اموزان را از هم جدا کنیم. در حال حاضر با حذف 85 درصد رشته ها به نقطه خوبی رسیده ایم که باید اموزش و پرورش در قرار دادن سوابق همکاری کند.

 

حذف کنکور

 

متقاضی کم است یا کنکور در حال حذف

 

سیدجواد ساداتی نژاد - عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی نیز گفت:مجلس خانه ملت است و ما نمایندگان مردم هستیم. یکی از موضوعاتی که در همه ادوار مجلس دغدغه بوده است کنکور است. قانون سنجش و پذیرش سال 92 تصویب شده است. این قانون موجود ظرفیت مورد نظر را هم دارد. در این قانون تا 85 درصد سوابق در 5 سال رشد می کند بازهم 15 درصد برای استفاده از سوابق و ازمون داریم که این در سراسر دنیا نیز معمول است. در شرایط تلفیقی استرس ها کاهش می یابد که در دیگر کشورها نیز استفاده می شود.

 

او افزود:ظرفیت این قانون برای رفع موانع بسیار بالاست. بجای یک ازمون می توان در رشته های پرطرفدار چند ازمون برگزار کرد و استرس ها را کاهش داد تا دانش اموز نمره ای که ملاک است را بدست اورد.

 

ساداتی نژاد گفت:دردفعات مختلف وزیر اموزش و پرورش پاسخ داده است که ما شرایط لازم برای برگزاری یک ازمون استاندارد در سراسر کشور را نداریم. وقتی در تیرماه ازمون برگزار می شود در شمال و جنوب و مرکز شرایط فرق می کند که نیاز به ازمون استاندارد داریم اما شرایط لازم تاکنون فراهم نشده است. شاید اگر وزیر اموزش و پرورش این کار را اولویت قرار دهد مشکلات بهتر حل خواهد شد.

 

عمادری درارتباط تلفنی گفت:بر اساس قانون مصوب سال 92 درمجلس اموزش و پرورش موظف بوده سوابق را مشخص کند. در این رابطه ظرفیت های لازم فراهم شده اما داوطلب کم داریم . اموزش و پرورش به وظیفه خود عمل کرده است و امتحانات نهایی اموزش و پرورش مطابق همین کار هستند

 

سوابق تحصیلی مطابق اصلاحیه سال 95 این بود که سوابق تحصیلی برابر است با تعدادی از درورس سال های متوسطه و پیش دانشگاهی که ما از درورس اصلی سابقه تحصیلی تولید می کنیم و امتحان درس فیزیک و ادبیات و زیست تولید می کنیم اما اینکه انتظار داشته باشید سه نمره فیزیک تولید کنیم دردی دوا نمی کند چون از هر درسی یک نمره تولید می شود و د ر اختیار سازمان سنجش قرار می گیرد.

 

خدایی افزود:در سال 95 مجددا ماده واحده ای مجلس تصویب کرد که تعدادی از دروس متوسطه دوم و پیش دانشگاهی لحاظ شود طبیعات اصلاح آن برای رفع گیر قانونی بوده است. امسال 13 درصد رشته های روزانه و 13 درصد رشته های شبانه براساس اطلاعاتی که اموزش و پرورش ارائه میدهد لحاظ می شود. از 593 هزار شرکت کننده در ازمون تجربی 27 هزار نفر معدل 19/75 دارند که این استفاده از دانش اموزان را مشکل می کند. اتفاقی که افتاده در رشته های پرطرفدار تفکیک کردن خاصیت خود را از دست داده است بنابراین تعدادی از دروس باید به سه سال تغییر یابد.

 

هنوز مسئله حذف کنکور به سرانجام نرسیده

 

اکبری در ارتباط تلفنی گفت:کنکور مهم است و 70 درصد شرکت کنندگان در رشته علوم تجربی و رشته های پزشکی شرکت کرده اند که سوابق تحصیلی به راحتی نمی تواند تفکیک دانش اموزان را داشته باشد. تغییرات در روند حرکتی و داوطلبان پیش بینی نشده بود که این عامل موجب شده هنوز مسئله حذف کنکور به سرانجام نرسیده باشد. بیشتر کار وظیفه اموزش و پرورش است.

 

همچنین بخوانید : نظر رئیس سازمان سینمایی درباره بازیگران پیوسته به جم

این کار ملی است و در ابعاد ملی باید نگاه شود. مهم است فردی که وارد رشته پزشکی می شود توانمندی های مختلف داشته باشد و فقط نمره مهم نیست بنابراین باید این کار در یک بازده زمانی مشخص انجام شود. از تجارب دنیا و راهکارهای علمی استفاده کنیم تا یک راهکار درست بدست اوریم و بتوانیم افراد توانمند را وارد رشته های مورد نظر کنیم.

 

ساداتی نژاد در ادامه گفت:این کار به مرکز آموزش های مجلس ارجاع داده شده تا اگر اصلاحی لازم باشد اعمال شود لذا در کمیسیون اموزش و تحقیقات این کار ها در حال انجام است و قانون موجود جوابگو خواهد بود و ظرفیت لازم را دارد بنابراین اموزش و پرورش باید روی استاندارد سازی ازمون ها تمرکز کند و از سازمان سنجش نیز کمک بگیرد تا مشکلات راحت تر برطرف شود و نمرات سه سال متوسطه در نظر گرفته شود درحالیکه نظر اموزش و پرورش نمرات سال اخر است که در سوابق لحاظ می شود.

 

حذف کنکور

 

متقاضی کم است یا کنکور در حال حذف

 

 

خدایی نیز درباره سوابق تحصیلی گفت:سابقه تحصیلی خصوصیات اینکه پذیرش لازم انجام شود را نمی دهد. کنکور مسئله اجتماعی است و برای عموم جامعه مهم است. اگر فرض بگیریم که اموزش و پرورش هرسال متوسطه ازمون برگزار کند سه سال اینده این سوابق لحاظ می شود و سازمان سنجش نیز کمک خواهد کرد.

 

عمادی در ادامه گفت:امتحانات نهایی ما با ازمون های کنکور متفاوت است بنابراین وقتی 600 هزار نفر در یک درس داریم نباید انتظار داشت نمرات بین ده و یازده باشد تا بتوانند در کنکور لحاظ و تفکیک کنند و مشخص است که هنوز نگاه آقای خدایی مثل کنکور است. در حالیکه ماهیت امتحاتات اموزش و پرورش با کنکور متفاوت است ازمون ها مطابق قانون استاندارد برگزار شده است و کوتاهی نبوده است. ما امتاحانات نهایی را در تعدادی دروس برگزار می کنیم و نتایج اعلام می شود اگر در سال های قبل نیز ازمون برگزار شود با توجه به فرق ماهیت ازمون اموزش و پرورش با کنکور نمی توان اموزش و پرورش را در همکاری نکردن و ندادن سوابق درست متهم کرد.

 

خدایی گفت:ازمون های اموزش و پرورش ارتقای پایه است اگر سخت گیری هم داشته باشد با افت پایه مواجه می شود اما قانونگذار موظف کرده که ازمون برگزار شود و براساس سوابق تحصیلی که اموزش و پرورش ارائه می دهد نمی توان نمرات کنکور را تعیین کرد.

 

اکبری در ادامه گفت:برای ما در حوزه پزشکی محفوضات و نمرات سال اخر ملاک نیست بلکه باید شخص توانمندی لازم را داشته باشد. در رشته پزشکی چون با سلامت افراد سروکار داریم امیدواریم اصلاحیه صورت گیرد و تا پایان سال بتوانیم جمع بندی لازم در پذیرش دانشجوی پزشکی را داشته باشیم.

 

خدایی در ادامه گفت:با تغییر قانون موسسات کنکور نیز روش خود را روی شرط معدل پایه گذاری کرده اند. نکته اصلی این است که موسسات کنکور را مقصر حذف کنکور نمی دانیم.

 

ساداتی نژاد نیز گفت:در مجلس به دلیل دغدغه کنکور بررسی ها در حال انجام است و پیگیری های لازم برای انجام کارها در حال انجام است و تا پایان سال جمع بندی انجام خواهد شد اما قانون نگفته است که فقط سوابق یا ازمون بلکه در کنار ازمون سوابق نیز مد نظر خواهد بود.

 

برگرفته از خبرنامه دانشجویان ایران

با حذف کنکور موافقم/قبل از حذف جایگزین مشخص شود/درآمد ۳۵ ...

https://www.isna.ir/.../با-حذف-کنکور-موافقم-قبل-از-حذف-جایگزین-مشخص-شود-درآمد...

۱ روز پیش - دکتر خدایی در گفت‌وگو با ایسنا در واکنش به اظهارات برخی مسئولین درخصوص ضرورت حذف کنکور گفت: به دلیل اجتماعی بودن ویژگی کنکور طبیعی است این موضوع در معرض توجه قرار بگیرد و مسئولین در پست‌های مختلف درخصوص آن اظهارنظر کنند. وزارت علوم و سازمان سنجش نیز از حذف کنکور استقبال می‌کنند و هر چه ...

حذف کنکور در دستور کار وزارت علوم - ایسنا

https://www.isna.ir/news/96092111467/حذف-کنکور-در-دستور-کار-وزارت-علوم

۱ روز پیش - وزیر علوم گفت: حذف کنکور در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

وزیر علوم: حذف کنکور در دستور کار وزارت علوم - عصرایران

www.asriran.com › صفحه نخست › اجتماعی

۱ روز پیش - به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی در حاشیه مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهش دانش آموزی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حذف کنکور در دستور کار قرار دارد افزود: در بسیاری از رشته ها می‌توان انتخاب دانشجویان بر اساس سوابق تحصیلی را ملاک قرار داد. وی ادامه داد: برای رشته های پر طرفدار که با محدودیت پذیرش مواجه ...

برچسب ها - حذف کنکور - عصرایران

www.asriran.com/fa/tag/1/حذف%20کنکور

برچسب: حذف کنکور. رئیس دانشگاه شریف: کنکور خوب نیست اما دانشگاههای درجه یک ناگزیر از غربالگری برای پذیرش دانشجو هستند. شریف درباره دلایل حذف نشدن کنکور مصاحبه کرده است او... می&zwnj گوید مهم ترین مساله در حذف کنکور این است... راه&zwnj حل این است که سوابق درسی جایگزین کنکور شود... برگزاری انواع کلاس&zwnj ...

کنکور در رشته های پرمتقاضی حذف نمی شود/از مافیای کنکور ...

https://www.mehrnews.com/.../کنکور-در-رشته-های-پرمتقاضی-حذف-نمی-شود-از-ماف...

۱ روز پیش - رئیس سازمان سنجش گفت: همه ما موافق حذف کنکور هستیم اما باید معیار جایگزین داشته باشیمT قطعا نمی توانیم کنکور را در رشته های پرمتقاضی حذف کنیم.

منافع خیلی از افراد مانع حذف کنکور / تلاش برای حذف کنکور ...

https://www.mehrnews.com/.../منافع-خیلی-از-افراد-مانع-حذف-کنکور-تلاش-برای-حذ...

۸ ساعت پیش - عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: منافع خیلی از افراد ایجاب می کند که این کنکور حذف نشود، ولی کمیسیون آموزش تلاش خواهد کرد تا کنکور حذف شود.

حذف کنکور

www.khabaronline.ir/tags/2238/حذف-کنکور

رئیس دانشگاه آزاد: کنکور ۸هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد، اجازه نمی‌دهند حذف شود. ایسنا نوشت: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه آزاد پیشنهاد حذف کنکور را ارائه کرده است گفت: افراد دینفعی وجود دارند که اجازه نمی‌دهند کنکور حذف شود.

حذف کنکور تا سال 96 با تصویب یک فوریت مجلس » ...

home.mehromah.ir/.../194-حذف-کنکور-تا-سال-96-با-تصویب-یک-فوریت-مجلس.ht...

رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش با اشاره به موافقت مجلس شورای اسلامی با یک فوریت قانون اصلاح حذف کنکور، گفت: در صورتی که این قانون به طور کامل نهایی و تایید شود، تا سال 96 کنکور برای همیشه حذ.

حذف کنکور تا سال 1397 و حاشیه های آن - انتشارات مهروماه

home.mehromah.ir/announcements-news/.../2788-entrance-will-be-removed.html

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به اینکه طبق قانون باید تا سال ۹۷ تعداد رشته‌هایی که پذیرش دانشجو در آنها صرفاً براساس سوابق تحصیلی است، افزایش یابد، گفت: قرار است برای ۱۳ رشته پرطرفدار در کنار سوابق تحصیلی، کنکور نیز داشته باشیم. حسین توکلی در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص سرانجام حذف کنکور و افزایش سهم ...حذف كنكور - باشگاه خبرنگاران

www.yjc.ir/fa/tag/1/حذف%20كنكور

کنکور باید حذف شود/مجلس به دنبال طرح تشکیل سازمان ملی سنجش. رئیس کمیسیون آموزش گفت: برای برگزاری هر نوع آزمون زیر نظر مستقیم نهاد ریاست‌جمهوری باید سازمان ملی سنجش تشکیل شود. کد خبر: ۶۳۴۷۹۵۹ تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۴. آموزش‌وپرورش در هفته‌ای که گذشت؛ ...

آخرین وضعیت راه‌اندازی دانشگاه "استاد فرشچیان" و حذف ...

https://www.tasnimnews.com › سیاسی › دانشگاه

مخبر دزفولی تشریح کرد. آخرین وضعیت راه‌اندازی دانشگاه "استاد فرشچیان" و حذف کنکور. شناسه خبر: 1597983 سرویس: سیاسی. ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰. محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ...

فتوتیتر/مخبردزفولی: آموزش و پرورش طرحی را برای حذف ...

https://www.tasnimnews.com › رسانه ها › برگزیده

۲ روز پیش - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی آخرین وضعیت راه‌اندازی دانشگاه استاد فرشچیان و حذف کنکور را تشریح کرد.

وزیر علوم: حذف کنکور در دستور کار است‌ - فرهنگ امروز

farhangemrooz.com/news/52708/وزیر-علوم-حذف-کنکور-در-دستور-کار-است

۶ ساعت پیش - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: حذف کنکور در دستور کار است‌ و معیار ورود به دانشگاه باید مشخص شود.

حذف کنکور در دستور کار وزارت علوم - فرارو

fararu.com/fa/news/339964/حذف-کنکور-در-دستور-کار-وزارت-علوم

۱ روز پیش - وزیر علوم گفت: برنامه جایگزینی کنکور لازم است از سوی وزارت آموزش و پرورش دنبال شود.

حذف کنکور در دستور کار وزارت علوم - سایت خبری تحلیلی ...

tabnak.ir › صفحه نخست › اجتماعي

۱ روز پیش - به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی در حاشیه مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهش دانش آموزی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حذف کنکور در دستور کار قرار دارد افزود: در بسیاری از رشته ها می‌توان انتخاب دانشجویان بر اساس سوابق تحصیلی را ملاک قرار داد. وی ادامه داد: برای رشته های پر طرفدار که با محدودیت پذیرش مواجه ...

ایرنا - کنکور حذف شدنی نیست

www.irna.ir/fa/News/82637030

 

۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - تهران- ایرنا- رئیس سازمان سنجش آموزش کشور معت

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبلیغات
آرشیو

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

Xبستن تبليغات
برچسب ها :